Bahçeli: Bir senaryo ile üzerimize geliniyor, hesaplaşacağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkücü Şehitler Anıtı’nı ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu.

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş cinayetine değinen MHP lideri Bahçeli, partisine yönelik eleştirilere tepki gösterdi.

Bahçeli şöyle konuştu:

“Haksız ve hayasız iddialarda bulunan kimler varsa mahkemede dinlenmelerini, varsa bilgi belge ve bulgularını mahkemeye sunmalarını istiyor, bu hususta adli müracaatımızı en kısa sürede gerçekleştireceğimizi ilan ediyorum. Hesaplaşacağız sonuçta ise müfterilerle kesinlikle helalleşmeyeceğiz. Cumhur İttifakı’nı zafiyete uğratmak maksadıyka bir senaryo kapsamında üzerimize gelenlerin yumuşak karnmızı yoklayanların alayını birden paramparça etmek ecdadımıza ve milletimize nimet borcumuzdur. Ülkücü katilleri ile hesaplaşacağız.”

NE OLMUŞTU?

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile Ankara’nın Çankaya ilçesi Çukurambar semtindeki Kızılırmak Mahallesi’nde 30 Aralık’ta 2022’de, binadan çıktıkları sırada motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Saldırıda Selman Bozkurt omzundan yaralanırken, Sinan Ateş ise hayatını kaybetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir